Results 2010RICHMOND

Div1
Position Name Club Class Div Time P/D
1 PHILIP THOROGOOD ELM S 1 01:32:14
2 GRAHAM O'REGAN ROYAL SM 1 01:32:15
JACK STADDON ROY SM 1 dns
Div2
Position Name Club Class Div Time P/D
1 PAUL YATES WEY SM 2 01:31:25
2 RICHARD HENDRON RIC S 2 01:31:26
3 TOM DEACON ADS J 2 01:35:08
4 SAM HYMAN RIC SM 2 01:39:12
5 ROBERT POOLE ROY SM 2 01:41:06
6 DYLAN TODD RIC SM 4 01:43:17
7 GEORGE BARNICOAT LON JM 3 01:54:47
Div4
Position Name Club Class Div Time P/D
1 CALVIN FREEBODY WEY J 4 01:10:52
2 NICK GARNER RIC S 4 01:10:53
3 VIVIEM COEFFEC RIC SM 5 01:11:49
4 NEIL MCLEOD SOU S 4 01:12:16
5 BRUCE JONES HER J 5 01:12:51
6 ROB STAINSBY RIC S 4 01:12:53
7 MICHAEL WEBB RIC S 4 01:12:58
8 MICHAEL CHILDERSTONE WEY V 4 01:15:00
9 NICHOLAS ROMAIN RIC J 4 01:16:24
PAUL ILLINESI ELM J 4 rtd
FAY LAMPH WEY F 4 rtd
CHRIS GAVIN RIC VM 4 rtd
Div5
Position Name Club Class Div Time P/D
1 CONNOR PETERS FOY J 5 01:15:16
2 WILLIAM ABSON RIC SM 5 01:15:26
3 STEVEN RILEY FOY S 5 01:15:42
4 REBECCA KILLIP RIC JF 5 01:15:58
5 KAYNE WILKINSON ELM JM 5 01:16:12
6 BRIAN GREENAWAY FOY V 5 01:16:41
7 PETER BARNES RIC VM 5 01:16:47
8 EMMA BEER ROY JF 5 01:17:06
9 NICK MORTON RIC V 6 01:17:07
10 TIM BOWYER ELM S 5 01:18:01
11 GEMMA RUFF ROY JF 5 01:18:02
12 TOM TOZER WEY JM 5 01:18:39
13 RICHARD MELIK RIC V 5 01:22:54
Div6
Position Name Club Class Div Time P/D
1 JOE FINNIS ROY J 6 01:17:59 P5
2 FENELLA BOULTER ROY JF 6 01:18:24 P5
3 DUNCAN BATES RIC SM 6 01:20:38
4 PAUL COOPER FOX V 6 01:26:48
5 SARA KABEER WOK JF 6 01:26:50
6 REBECCA VORLEY ROY JF 6 01:27:08
MARK PETERS FOY V 6 dns
JEREMY CLARK TON V 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time P/D
1 LUKE BOWYER ELM J 7 00:43:28
2 KLAUDIA GALUCKA RIC SM 7 00:43:46
3 KEVIN HIPKINS LON V 7 00:43:59
4 FRAZER MILLER ROY J 7 00:44:08
5 ANDREW BEER ROY V 7 00:44:16
6 EMMA PEARCE FOY F 7 00:44:55
7 DANIEL PALMER FOY J 7 00:46:13
DENNIS HOUSTON RIC JM 7 rtd
Div8
Position Name Club Class Div Time P/D
1 OLIVER NORTH RIC SM 8 00:44:58 P7
2 DANIEL VORLEY ROY J 8 00:45:48
3 LAURA RUFF ROY JF 8 00:45:49
4 MARK CULLINGTON RIC M 8 00:45:57
5 ANDREI BUSUIOC RIC SM 8 00:46:18
6 NATHAN TOZER WEY SM 8 00:46:26
7 ROBERT HARRISON WEY JM 8 00:46:52
8 ROGER HATFIELD LON VM 8 00:47:56
9 STEPHEN OGIN RIC V 9 00:49:19
10 SERGIO ZIMERMAN RIC 8 8 00:49:52
11 PETER CLARK TON V 8 00:54:00
Div9
Position Name Club Class Div Time P/D
1 ADRIAN ROSS RIC SM 9 00:48:06
2 BEN SMITH RIC JM 9 00:48:17
3 STEVE MCPHEE LON SM 9 00:48:20
4 GRACE MCDOWELL ROY JF 9 00:48:28
5 MIRANDA CHURCHILL ROY VF 9 00:48:32
6 KATHERINE DE FERRER WEY VF 9 00:49:02
7 JOSIE PALMER ROY JF 9 00:50:03
8 EILIS BYRNE RIC JF 9 00:50:43
9 MAX JAMIESON WEY JC 9 00:52:44
10 SHARON WASZKIEWICZ RIC SF 9 00:52:52
11 BEN PHILLIPS RIC JC 9 00:56:05
11 NICHOLAS DAULTRY-BALL RIC JM 9 00:56:05
KATE FREEGARD RIC JC 9 dns
U12 M
Position Name Club Class Div Time P/D
1 OLIVER KHLAF RIC JM U12M 00:20:17
2 CHARLIE DICKINSON ROY J U12M 00:21:54
3 RYAN BUTLER WEY JM U12M 00:22:27
4 JACK OLIVER WEY JM U12M 00:23:17
U12 F
Position Name Club Class Div Time P/D
1 RENEE MYBURGH RIC JF U12F 00:19:11
2 HAFSA KABEER WOK JF U12F 00:19:13
3 CHLOE MORTON RIC JF U12F 00:20:45
4 ALICE BUCKLEY RIC JF U12F 00:20:50
5 MILLIE MORGAN RIC JF U12F 00:24:14
U10 M
Position Name Club Class Div Time P/D
1 JOE KILLIP RIC JM U10M 00:20:13
2 OLIVER WASZKIEWKZ RIC JM U10M 00:21:33
3 KUBA CRANMER WEY JM U10M 00:22:35
4 ALEXANDER BICKNELL WEY JM U10M 00:23:31
U10 F
Position Name Club Class Div Time P/D
1 MAIA WALLMAN ROY JF U10F 00:21:38
2 GABY DE FERRER WEY JF U10F 00:22:10
3 LILY WONG RIC JF U10F 00:22:36
4 ISABEL MADDEN ROY JF U10F 00:23:02
5 LUCY TOZER WEY JF U10F 00:25:45
Div3_3
Position Name Club Class Div Time P/D
1 JACK CHILDERSTONE
EDMUND HAWS
WEY
WEY
J
J
3
3
01:06:03
2 ADAM MAHMOUD
ALEX VAN TYYL
RIC
RIC
JM
SM
3
3
01:06:07
Div4_4
Position Name Club Class Div Time P/D
1 LIZZIE BROUGHTON
FREDDIE PURCELL
RIC
RIC
SF
J
4
5
01:06:08
2 MICHAEL SOUTHEY
GIEL SPIERINGS
FOY
FOY
J
J
4
4
01:06:09
3 JAMES CORDERY
JOE BEEVERS
WEY
WEY
SM
JM
4
4
01:07:07
4 GABOR LEVAI
YAEL FORD
TON
TON
SM
F
4
5
01:07:46
5 EMILY ILLINESI
AMY WARD
ELM
ELM
JF
JF
4
4
01:07:47
6 ANTHONY RUFF
BEN FINNIS
ROY
ROY
V
J
4
4
01:08:20
7 RYAN PEARCE
MEGAN MIDDLETON
FOY
FOY
S
JF
4
5
01:08:28
8 RICHARD KELLY
PAUL HAYES
RIC
RIC
SF
S
5
4
01:10:21
9 BALAZS SOREGI
MICHAEL LAVARACK
RIC
RIC
SM
SM
4
4
01:11:40
10 JAMES BEYER
REBECCA LIPSCOMBE
WEY
WEY
S
JF
4
4
01:15:00
VICTORIA CROUCHER
ALICE HOSSE
WEY
WEY
JF
JF
4
4
rtd
Div5_5
Position Name Club Class Div Time P/D
1 EMILY ROMAIN
ALISON MARTIN
RIC
RIC
JF
JF
5
5
01:12:28
2 JOHN DRUMMOND
CATHERINE WALKER
RDG
RDG
M
F
4
7
01:12:29
3 ANTONIA LUFKIN
HARRIET PIPE
ELM
ELM
JF
JF
5
5
01:13:55
4 WILLIAM FLANAGAN
POPPY FLANAGAN
RIC
RIC
SM
SF
5
5
01:13:57
5 CAROLINE BARNES
JOANNE MCLEOD
BAS
SOU
VF
F
5
6
01:16:34
6 ROGER CRAWFORD
JEMIMA JOHNSTONE
RIC
RIC
VM
SF
5
6
01:17:02
7 ROBIN POTTER
LENNY CLARK
TON
TON
J
S
5
6
01:20:40
Div6_6
Position Name Club Class Div Time P/D
1 OLIVER BERCHTOLD
MARGARETHE BERCHTOLD
RIC
RIC
VF
F
6
6
01:15:26
2 JORG HERWANGER
ELIZABETH SANGOARD
RIC
RIC
S
SF
7
6
01:16:19
3 CORALIE VIAL
RUSSELL BURKE
RIC
RIC
SF
S
5
7
01:22:42
Div7_7
Position Name Club Class Div Time P/D
1 NEIL CAMP
BEATRIX WEIGEL
RIC
RIC
VM
SM
7
7
00:40:12
2 PAM JAMIESON
HELEN WESTON
WEY
WEY
VF
F
9
9
00:42:48
3 AMANDA CHILDERSTONE
ALISON SOKOLOV
WEY
WEY
VF
F
6
9
00:43:13
4 DAVE HALLIWELL
JAMES HALLIWELL
WEY
WEY
V
J
7
7
00:43:21
5 NICHOLAS DABORN
ALEX KHLAF
RIC
RIC
JM
JM
7
7
00:43:22
Div8_8
Position Name Club Class Div Time P/D
1 GEOFF DUNIAM
KAREN EDMOND
RIC
RIC
VM
F
8
8
00:43:18
2 LOUISE FITZGERALD
ANGUS PYKE
RIC
RIC
SF
V
9
7
00:43:33
3 VALENTIN BALASHENKO
PELLE LANGEMDAHL
RIC
RIC
SM
SM
8
8
00:43:43
4 ROGER COX
NAOKO IBE
RIC
RIC
SM
SF
8
8
00:45:05
5 JEFF LINDSAY
GAYANI WANASINGH
RIC
LBZ
SM
SF
8
8
00:45:23
Div9_9
Position Name Club Class Div Time P/D
1 NICK CHURCH
ATTILIA SRILAGH
RIC
RIC
S
SM
9
9
00:43:24
2 JOANNE LYWOOD
SIMON WOOD
RIC
RIC
SF
SM
9
9
00:44:33
3 RICHARD BUCKLEY
ROBERT BERCHTOLD
RIC
RIC
JC
JC
9
9
00:47:40
4 PHOEBE WALLMAN
JESS BYRNE
ROY
ROY
JF
JF
9
9
00:49:29
5 SAMANTHA MEDICI
MIRANDA ALLISON-PEACOCK
ROY
ROY
JF
JF
9
9
00:55:04
HodyU12
Position Name Club Class Div Time P/D
1 MICHAL MICHALSKI
SEAN PENDLEBURY
EAL
EAL
J
J
U12M
U12M
00:17:35
2 CHLOE MORTON
RENEE MYBURGH
RIC
RIC
JF
JF
U12F
U12F
00:17:43
3 OLIVER KHLAF
ALICE BUCKLEY
RIC
RIC
JM
JF
U12F
U12F
00:18:12
4 LILY WONG
HAFSA KABEER
RIC
RIC
JF
JF
U10F
U12F
00:19:18
5 MATT HAYMARC
CHARLIE SINGLETON
WEY
WEY
JM
JM
U12M
U12M
00:19:36
6 ANNABELLE WARRIOR
HARMONY LEUNG
ROY
ROY
JF
JF
U12F
U12F
00:21:35
7 FREDDIE BILLINGE
ROB POSTLE
RIC
RIC
JM
JN
U12M
U12M
00:22:45
HodyU10
Position Name Club Class Div Time P/D
1 OLIVER WASKIEWICZ
HARRY WELLS
RIC
RIC
JM
J
U10M
U10M
00:18:20
2 MAIA WALLMAN
ISABEL MADDEN
ROY
ROY
JF
JF
U10F
U10F
00:20:15
3 ELLA JAMIESON
ALICE FELLOWS
WEY
WEY
JF
JF
U10F
U10F
00:20:50
4 ROSIE MORTON
ELLIE TOMPKINS
RIC
RIC
JF
JF
U10F
U10F
00:21:20
P/D divisions 4, 5 & 6
P/D Time
P to Div 3 01:10:09.11
P to Div 4 01:14:55.87
P to Div 5 01:19:39.20
P/D divisions 7, 8 & 9
P/D Time
P to Div 5 00:40:15.19
P to Div 6 00:42:38.38
P to Div 7 00:45:03.29
P to Div 8 00:47:26.48